Шановні друзі! Пропонуємо вашій увазі випуск «Довкілля і клімат: інформаційно-аналітичний огляд екологічної та кліматичної політики і права ЄС» за липень-серпень 2020 року.

У липні розпочалося шестимісячне головування Німеччини в Раді ЄС, зусилля якої будуть зосереджені на подоланні пандемії COVID-19 та пошуку відповідей на виклики майбутнього, у т. ч. подальшій розбудові сталої Європи. Визначено пріоритети ЄС на 75-у Генеральну асамблею ООН. Розпочаті публічні консультації з оновлення політики ЄС щодо Арктики. ЄС приймав четверту Зустріч міністрів з питань клімату, щорічний форум високого рівня у кліматичній сфері.

Європейський зелений курс продовжував визначати напрями розвитку кліматичної політики ЄС. Ухвалено Стратегію інтеграції енергетичної системи та Водневу стратегію, створено Європейський альянс чистого водню, який сприятиме впровадженню цих стратегій.

Комітет з довкілля, охорони здоров’я і харчової безпеки проголосував за включення викидів СО2 від морського сектору до Європейської системи торгівлі викидами. Комітет регіонального розвитку схвалив створення Фонду справедливого переходу. Європейська Комісія прийняла правила щодо функціонування Фонду модернізації, визначивши кошти на енергетичний перехід, та передбачила фінансування першого конкурсу для масштабних проєктів чистих технологій. Вступають у дію нові правила ЄС щодо чистіших та безпечніших автомобілів.

Опублікована низка досліджень і звітів з екологічних та кліматичних питань – щодо заміщення шкідливих хімічних речовин, викидів забруднюючих речовин, подальшого використання біорозкладної пластмаси, розбудови природоохоронної мережі, заповідних територій у країнах Східного партнерства, скорочення викидів парникових газів у будівельній галузі. 

Завантажити документ
Завантажити
Поділитись цим документом
Twitter Facebook