Довкілля і клімат: інформаційно-аналітичний огляд екологічної та кліматичної політики і права ЄС (листопад 2017)

Шановні друзі! Пропонуємо Вашій увазі черговий випуск «Довкілля і клімат: інформаційно-аналітичний огляд екологічної та кліматичної політики і права ЄС» за листопад 2017 року. 

У листопаді відбулись події, спрямовані на оновлення Спільної аграрної політики ЄС, –громадськість представила власну Перевірку відповідності (Fitness check) політики щодо її актуальності, результативності, ефективності, узгодженості та доданої вартості ЄС, а Європейська Комісія прийняла комюніке про майбутнє аграрної політики, її оновлення на основі спрощеного та більш гнучкого правового регулювання.

Питання продовження ліцензії на використання гліфосату котрий місяць залишається в центрі уваги європейської спільноти. В Європарламенті відбулись слухання стосовно громадської ініціативи, спрямованої на заборону використання гліфосату. У той же час Європейська Комісія провела внутрішнє голосування й ухвалення позитивного рішення з використання гліфосату знаходиться на завершальному етапі. Європарламент розглянув питання заборони використання фосфатів у продовольчих продуктах.

Європейське агентство з навколишнього середовища провело нову оцінку та оприлюднило результати виконання ЄС завдань із відновлювальної енергетики та енергоефективності до 2020 року. Представлено новий інструмент моніторингу та поінформованості європейських мешканців про якість повітря у реальному часі – Індекс якості повітря – та оновлено Атлас якості повітря. Парламентський комітет, відповідальний за сферу довкілля, провів слухання щодо оцінки можливого впливу виходу Великобританії з ЄС на довкілля, громадське здоров’я та харчову безпеку.

Центральною подією кліматичної політики у листопаді стала 23-я Конференція сторін Рамкової конвенції зі зміни клімату, тому тема місяця присвячена цій ключовій новині, розглянуто основні результати та досягнення цих кліматичних переговорів.

І, на завершення, пропонуємо експрес-матеріал про інституції та джерела права ЄС. У цьому номері знайомтесь із Загальним судом та рекомендаціями і висновками.

 

Цей огляд було підготовлено в рамках проекту "Сприяння європейським реформам у сфері довкілля і зміни клімату в Україні" за сприяння Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в рамках проекту «Громадська синергія» (http://www.irf.ua/programs/eu/civicsynergy/ ). Його зміст є виключною відповідальністю Ресурсно-аналітичного центру «Суспільство і довкілля» та Експертно-дорадчого центру «Правова аналітика» і не обов’язково відображає точку зору Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження».

Завантажити документ
Завантажити
Поділитись цим документом
Twitter Facebook