Шановні друзі!

Пропонуємо вашій увазі випуск «Довкілля і клімат: інформаційно-аналітичний огляд екологічної та кліматичної політики і права ЄС» за листопад-грудень 2019 року.

Однією з важливих подій 2019 року стало прийняття Європейського зеленого курсу – програмного документа, який окреслює стратегічні зміни в екологічній та кліматичній політиках ЄС. Обрано новий склад Європейської Комісії, в якій сформовано групу комісарів, відповідальних за впровадження цього курсу. Проведено перевірку доцільності ключових директив з якості повітря, а також опубліковані результати Євробарометру, присвяченого дослідженню ставлення європейців до якості повітря.

На порядку денному європарламентарів знаходилися проблеми охорони біорізноманіття та необхідності посилення рівня амбіцій ЄС щодо його збереження. Ухвалено резолюцію, в якій висвітлено критичне бачення реалізації Ініціативи ЄС щодо комах-запилювачів. Рада ЄС оприлюднила висновки про стан океанів і морів та посилення їх захисту, досягнуто попередньої угоди про встановлення мінімальних вимог із повторного використання води у сільському господарстві. Опубліковано дослідження про стан довкілля Європита перспективи його розвитку у 2020році.

Глобальною ключовою подією 2019 року була Конференція сторін Рамкової конвенції ООН зі зміни клімату (СОР-25). Проте незначні результати, досягнуті під час її проведення, викликали застереження широкого кола зацікавлених осіб. Зокрема, свою стурбованість висловила і Європейська Комісія. Під час конференції вона провела зустріч, на якій обговорила спільні дії з посилення глобальних кліматичних амбіцій та практичних заходів на виконання Паризької угоди. Громадськість організувала низку заходів, серед яких представила стан і тенденції кліматичних судових процесів.

Європейський Парламент та Рада ЄС досягнули попередньої домовленості щодо нових правил маркування автомобільних та вантажних шин. Оприлюднено результати оцінки реалізації Регламенту про речовини, що руйнують озоновий шар, звіт щодо використання енергії з відновлюваних джерелв ЄС, результати Євробарометру щодо пріоритетів діяльності новообраних європарламентарів.

Завантажити документ
Завантажити
Поділитись цим документом
Twitter Facebook