Шановні друзі! 

Пропонуємо вашій увазі випуск «Довкілля і клімат: інформаційно-аналітичний огляд екологічної та кліматичної політики і права ЄС» за листопад-грудень 2020 року. 

Європейський зелений курс надалі залишається одним з визначальних векторів розвитку екологічної та кліматичної політики і права ЄС, що відображено у спільній декларації законодавчих пріоритетів ЄС на 2021 рік. На його виконання прийнято стратегії про морські відновлювані джерела, сталу та розумну мобільність, переглянуто директиву про питну воду, а з нового року розпочнуть діяти нові правила щодо імпорту та експорту пластикових відходів. Також прийнято остаточне рішення щодо запровадження Європейського року залізниць, а Європейська Комісія висловила своє бачення з оновлення законодавства ЄС про батарейки, розвиток вітроенергетики у відповідності до природоохоронного законодавства, стратегічних планів держав-членів ЄС для реалізації Спільної сільськогосподарської політики. Продовжується діяльність щодо внесення змін до Оргуського регламенту, регламенту про транс’європейську енергетичну інфраструктуру, прийняття загальноєвропейського знаку добробуту тварин, розпочато консультації стосовно плану дій з нульового забруднення довкілля. 

Наприкінці року опубліковано низку звітів, зокрема про прогрес кліматичних дій ЄС, фторовані парникові гази на ринку ЄС, якість повітря в ЄС та фармацевптичні препарати. Європейська Комісія затвердила інвестиційний пакет, підтримавши понад 120 нових проєктів Програми LIFE. 

Активною була діяльність ЄС у кліматичній сфері – подано оновлений національно визначений внесок, триває робота над майбутньою стратегією з адаптації до зміни клімату, запущено Європейський кліматичний пакт. ЄС продовжує відігравати провідну роль і в глобальному вимірі: восени відбувся другий Діалог високого рівня ASEAN-EU з питань довкілля та зміни клімату.

Завантажити документ
Завантажити
Поділитись цим документом
Twitter Facebook