Шановні друзі! 

Пропонуємо вашій увазі випуск «Довкілля і клімат: інформаційно-аналітичний огляд екологічної та кліматичної політики і права ЄС» за листопад-грудень 2021 року. 

У листопаді 2021 року драйвером подій у кліматичній сфері стала 26-а Конференція сторін РКЗК ООН, що відбулася у Глазго, в якій ЄС активно просував свої ключові кліматичні завдання та став співініціатором низки глобальних ініціатив (зокрема Глобальної метанової ініціативи, ЄС-Catalyst, Global Gateway, глобального розвитку інфраструктури). Європейська Комісія напрацювала низку пропозицій до законодавства ЄС щодо: скорочення викидів метану в енергетиці; видалення, переробки та збереження вуглецю; відновлюваних і низьковуглецевих газів; переходу до більш екологічної, сталої та розумної мобільності; продовольчої безпеки в умовах кризи. Опубліковано керівні принципи справедливого переходу до кліматичної нейтральності, вперше оприлюднено оцінку щоквартальних викидів парникових газів ЄС. 

На завершення 2021 року активно відбувалася діяльність у просуванні та виконанні цілей і завдань Європейського зеленого курсу – схвалено Стратегію ЄС про ґрунти до 2030 року, Спільну аграрну політику ЄС на 2023-2023 роки, переглянуто правила щодо заборони торгівлі слоновою кісткою, припинення використання ртуті у лампах, напрацьовано пропозиції щодо оновлення правил ЄС з перевезення відходів, обігу на ринку товарів, пов’язаних із вирубкою та деградацією лісів, кримінальної відповідальності за екологічні злочини. Серед іншого досягнуто попередньої домовленості щодо 8-ої Програми дій ЄС з навколишнього середовища, Рада ЄС ухвалила висновки щодо Нової лісової стратегії ЄС до 2030 року, водної дипломатії ЄС, євродепутати закликали до покращення правил стосовно благополуччя тварин під час їх транспортування. Опубліковано керівні документи щодо обліку екологічного сліду, усунення бар’єрів із відновлення та оздоровлення річок в ЄС, результати досліджень із застосування та дотримання Хімічної стратегії сталості, очищення міських стічних вод, з питань забруднення довкілля та зеленого оподаткування, впливу забруднення повітря на стан здоров’я в ЄС. ЄС ініціював низку заходів із посилення ролі торгівлі у захисті довкілля та боротьбі зі зміною, проведено Форум чистого повітря, в рамках якого запущено мобільний додаток «Європейський індекс якості повітря». ЄС виділив кошти на фінансування проєктів LIFE з охорони природи, довкілля та зміни клімату, інноваційних проєктів для декарбонізації економіки. 

Завантажити документ
Завантажити
Поділитись цим документом
Twitter Facebook