Довкілля і клімат: інформаційно-аналітичний огляд екологічної та кліматичної політики і права ЄС (січень 2018)
Шановні друзі! Пропонуємо вашій увазі випуск «Довкілля і клімат: інформаційно-аналітичний огляд екологічної та кліматичної політики і права ЄС» за січень 2018 року.
У січні розпочалося головування Болгарії у Раді ЄС, яка своїми пріоритетами у сфері екологічної та кліматичної політики визначила циркулярну економіку та екологічні інновації, покращення якості повітря та краще регулювання. Європейськими інституціями ухвалено низку програмних документів у сфері екологічної політики, зокрема, щодо пластику в циркулярній економіці, заміщення використання небезпечних хімічних речовин, надання допомоги державам-членам у покращенні дотримання екологічного законодавства.
Європейський Парламент розглянув питання необхідності створення спеціального комітету щодо використання пестицидів в ЄС. Його увага також була привернута до проблем суттєвого зменшення чисельності бджіл в ЄС, а Європейська Комісія розпочала консультації з громадськістю з цього питання.
На порядку денному європейських інституцій були і питання практичної реалізації екологічного права ЄС. У січні відбувся спеціальний саміт з дотримання та виконання окремими державами-членами зобов’язань щодо якості повітря.
У кліматичній сфері проводилася робота над покращенням механізму фінансування підтримки інвестицій для сталого розвитку, розглядалися питання збільшення цільових показників законодавчих ініціатив в рамках Пакету чистої енергії, розпочаті консультації з громадськістю зі створення Інноваційного фонду ЄС, опубліковані дані з дотримання виробниками автомобілів та фургонів викидів діоксиду вуглецю.
В експрес-матеріалі про інституції ЄС коротко інформуємо про Європейський суд аудиторів та Європейське агентство з навколишнього середовища.
У січні вперше прийнято Європейську стратегію щодо пластику в циркулярній економіці, тому ця подія стала темою місяця цього номеру.
Цей огляд було підготовлено в рамках проекту "Сприяння європейським реформам у сфері довкілля і зміни клімату в Україні" за сприяння Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в рамках проекту «Громадська синергія» (http://www.irf.ua/programs/eu/civicsynergy/ ). Його зміст є виключною відповідальністю Ресурсно-аналітичного центру «Суспільство і довкілля» та Експертно-дорадчого центру «Правова аналітика» і не обов’язково відображає точку зору Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження».