Довкілля і клімат: інформаційно-аналітичний огляд екологічної та кліматичної політики і права ЄС (січень 2019)

Шановні друзі! Пропонуємо вашій увазі випуск «Довкілля і клімат: інформаційно-аналітичний огляд екологічної та кліматичної політики і права ЄС» за січень 2019 року.

У січні вперше розпочалося шестимісячне головування Румунії в Раді ЄС, зусилля якої будуть зосереджені на подальшій імплементації Паризької угоди, сталому розвиткові, біорізноманітті та управлінні водними ресурсами. У зв’язку з ротацією головування в Раді ЄС громадськість оцінила діяльність Австрії за попередній період та окреслила для Румунії можливості у просуванні екологічних реформ під час її каденції.

Питання сталого розвитку і надалі залишаються у центрі уваги інституцій ЄС. Європейська Комісія презентувала аналітичну доповідь про сталу Європу до 2030 року, запропонувавши для обговорення три сценарії можливого розвитку. Продовжувалася діяльність і на законодавчому полі, розглядалися питання про заборону в ЄС використання навмисно доданого мікропластику, можливість використання очищених стічних вод для сільськогосподарського зрошування. Опубліковано дослідження щодо забруднення вод хімічними речовинами в Європі, оновлені статистичні дані про утворення побутового сміття в ЄС. За результатами діяльності стосовно недотримання державами-членами екологічного законодавства ЄС Європейська Комісія подала дві справи Іспанії до Європейського Суду Справедливості.

1 січня вступила в дію поправка Кігалі до Монреальського протоколу, яка передбачила зобов’язання (у т. ч. і ЄС) стосовно зменшення виробництва та споживання гідрофторвуглеців. Опубліковано оновлені дані про Резерв нових учасників, другий звіт про вплив авіації на довкілля та клімат. Кліматичні питання були предметом розгляду при обговоренні програмних документів – Регіональної політики ЄС на 2021-2027 рр. та майбутньої інвестиційної програми ЄС на 2021-2027 рр.

У рубриці «Кращі екологічні практики» знайомимо читачів з проектом, що реалізовувався у Бельгії для відтворення оселищ у долині р. Мала Нете.

 

Цей огляд підготовлено в рамках проекту "Від Угоди про асоціацію до успішних практик: охорона довкілля в дії" за фінансової підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в рамках грантового компоненту проекту «Громадська синергія» під егідою Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю Ресурсно-аналітичного центру «Суспільство і довкілля» і не обов’язково відображає точку зору Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження».

 

Завантажити документ
Завантажити
Поділитись цим документом
Twitter Facebook