Шановні друзі!

Пропонуємо вашій увазі випуск «Довкілля і клімат: інформаційноаналітичний огляд екологічної та кліматичної політики і права ЄС» за січень-лютий 2020 року.

Європейський зелений курс продовжує бути флагманом формування та розвитку кліматичної й екологічної політики ЄС. Європейський Парламент підтримав амбітний план Європейської Комісії щодо перетворення Європи у кліматично-нейтральний континент. У січні представлено два інструменти фінансування курсу: Інвестиційний план та Механізм справедливого переходу. Відбулися публічні заходи з розроблення першого європейського Закону про клімат.

2020 рік розпочався вступом у дію вимоги зменшити вміст сірки в морському паливі до 0,5%. Інституції ЄС продовжували працювати над розробкою та оновленням стандартів питної води, збереження біорізноманіття, заборони використання свинцю у виробах ПВХ. Рада ЄС визначила пріоритети у сфері захисту прав людини та, зокрема, екологічних прав, щодо участі у міжнародних заходах.

Представлено зимовий пакет Європейського семестру, центральне місце в якому присвячено сталому розвитку та досягненню Цілей сталого розвитку, оприлюднено звіт щодо шляхів впровадження сталого міського транспорту. Відбувся запуск Інвестиційного фонду для синьої економіки, нової інформаційної системи про ліси Європи та оприлюднена інформація про фінансування проєктів Програми LIFE.

Рада ЄС схвалила висновки щодо кліматичної дипломатії ЄС. Розглянуто питання перегляду керівних принципів щодо транс-європейської енергетичної мережі, опубліковано звіт про використання фторованих парникових газів та статистичні дані про частку відновлюваної енергії в ЄС Область вкладених файлів

Завантажити документ
Завантажити
Поділитись цим документом
Twitter Facebook