Шановні друзі! Пропонуємо вашій увазі випуск «Довкілля і клімат: інформаційно-аналітичний огляд екологічної та кліматичної політики і права ЄС» за січень-лютий 2021 року.
У січні 2021 року розпочалося шестимісячне головування Португалії у Раді ЄС, одним із напрямів її діяльності – просування ЄС як лідера кліматичних дій. Відбулося 7-е засідання Ради асоціації між ЄС та Україною, започатковано Глобальний альянс із циркулярної економіки та ресурсоефективності, ЄС та ЮНЕП посилили співпрацю з екологічних та кліматичних питань, підписано Угоду зелених міст. Проводилася законотворча діяльність з посилення заборони торгівлі слоновою кісткою, відповідальності бізнесу за шкоду заподіяну правам людини та довкіллю, запровадження жорсткіших правил споживання та переробки матеріалів в ЄС. Відбувся діалог з Нідерландами щодо чистого повітря, опубліковано звіт про стан повітря в ЄС. рамках Європейського зеленого курсу розпочаті консультації та проведено громадські слухання щодо відновлення екосистем, розробки нової Лісової стратегії та Стратегії щодо ґрунтів. ЄС інвестував 121 млн євро у проєкти Програми LIFE, а також оприлюднено результати перевірки веб-сайтів на наявність «greenwashing».
Європейський зелений курс продовжує бути флагманом формування та розвитку кліматичної політики ЄС. Так, схвалено висновки щодо кліматичної та енергетичної дипломатії ЄС, прийнято нову Стратегію ЄС з адаптації до зміну клімату та нову Торговельну стратегію ЄС, ухвалено Регламент про створення Фонду відновлення та стійкості, досягнуто згоди щодо посилення механізму цивільного захисту зокрема і від катастроф, спричинених зміною клімату. Європейська Комісія запустила новий європейський Баугаус, а також оприлюднено результати досліджень про субнаціональні та недержавні кліматичні дії в ЄС.