Шановні друзі! Пропонуємо вашій увазі випуск «Довкілля і клімат: інформаційно-аналітичний огляд екологічної та кліматичної політики і права ЄС» за травень 2019 року.

У травні основна увага в ЄС була прикута до виборів в Європейський Парламент, в оновленому складі якого «зелені» покращили свої позиції, одержавши більшу кількість мандатів. Процес законотворчості увінчався прийняттям нових правил щодо заборони використання одноразових пластикових виробів, модернізації екологічного звітування та особливостей використання на ринку ЄС добрив. 

Опубліковано звіти про забруднюючі речовини в європейських морях та оцінювання стану екосистем в ЄС. У травні оприлюднено результати Євробарометру, в рамках якого проведено опитування європейців про їх ставлення до біорізноманіття, а також започатковано ініціативу з чистого повітря в школах.

У рамках кліматичної політики відбувся діалог з проведення майбутніх кліматичних міжнародних переговорів (СОР-25), а в пакеті «Чиста енергія для всіх» прийнято решту необхідних актів. Опубліковано індикатор щодо загальної кількості дозволів, дані інвентаризації викидів парникових газів в ЄС та викиди СО2 від спалювання викопного палива.

У травні щорічно відбувається одна з найбільших європейських екологічних ініціатив – Зелений тиждень ЄС, що об’єднує низку заходів, серед яких і нагородження проектів-переможців Програми LIFE. Тому у рубриці «Кращі екологічні практики» знайомимо читачів з її переможцями за 2018 рік.

 

Завантажити документ
Завантажити
Поділитись цим документом
Twitter Facebook