Шановні друзі! Пропонуємо вашій увазі випуск «Довкілля і клімат: інформаційно-аналітичний огляд екологічної та кліматичної політики і права ЄС» за травень-червень 2020 року.

Європейський зелений курс продовжував визначати напрями розвитку кліматичної й екологічної політики ЄС. Ухвалено важливі стратегічні документи ЄС (Стратегія з біорізноманіття та Стратегія «Від ферми до виделки»), тривала робота над розробкою інших програмних документів (європарламентарі висловили свої пропозиції щодо наповненості майбутньої Стратегії хімічної сталості), запрацювала Платформа справедливого переходу. Прийнято регламенти ЄС про таксономію, повторне використання води, маркування шин. Європейська Комісія затвердила звіти з оцінки виконання Директиви (ЄС) 2016/2284 і Директиви 2008/56/ЄС та оприлюднила щорічну оцінку якості води для купання.

У червні відбулась відеоконференція ЄС спільно з лідерами Східного партнерства, де обговорено питання подальшої співпраці та визначено пріоритети партнерства у найближчі роки, серед яких сталий розвиток та зміна клімату. Європейська Комісія організувала он-лайн семінар із ринку вуглецю, який об’єднав політиків високого рівня. У травні розпочаті громадські консультації щодо майбутньої Стратегії ЄС з адаптації до зміни клімату. Єврокомітет з питань промисловості, досліджень та енергетики схвалив звіт, в якому окреслюються стратегічні напрями збереження та накопичення енергії. Оприлюднено дані щодо викидів парникових газів у рамках системи торгівлі викидами ЄС, викидів СО2 морським транспортом в ЄС та середні викиди СО2 від нових легкових автомобілів та фургонів. 

Завантажити документ
Завантажити
Поділитись цим документом
Twitter Facebook