Шановні друзі! 

Пропонуємо вашій увазі випуск «Довкілля і клімат: інформаційно-аналітичний огляд екологічної та кліматичної політики і права ЄС» за травень-червень 2021 року. 
 
Однією з найважливіших подій кліматичної політики та права ЄС стало прийняття Європейського кліматичного закону, який очікує свого офіційного опублікування. Для реалізації цілей та завдань Європейського зеленого курсу Європейська Комісія прийняла декілька комюніке, зокрема щодо оновлення Нової промислової стратегії ЄС, Плану дій з нульового забруднення, нового підходу до сталої синьої економіки ЄС, глобального підходу ЄС до досліджень та інновацій. 
 
На порядку денному інституцій ЄС були такі питання: поводження з окремими видами відходів (одноразові пластикові вироби, рибальські знаряддя), амбіції нульового забруднення (започатковано перегляд регламентів REACH та CLP, проведено Круглий стіл високого рівня щодо Хімічної стратегії сталості, запущено Платформу зацікавлених сторін із нульового забруднення), стала та конкурентоспроможна аквакультура і стале рибальство в ЄС, оцінка впливу торгівлі на біорізноманіття, картування й оцінка екосистемних послуг, посилення механізму цивільного захисту. 
 
У травні-червні 2021 року організовано низку екологічних заходів на рівні ЄС, опубліковано моніторинговий звіт про досягнення Євросоюзом ЦСР, звіт про стан вод для купання та дані про вплив легкових автомобілів на стан повітря, оприлюднено робочий документ з усунення прогалин у захисті клімату. Відбулася Боннська конференція з питань зміни клімату, а Європейська Комісія запустила нові партнерства з вирішення основних кліматичних проблем, проводяться консультації з перегляду принципів надання державної допомоги у сфері енергетики та довкілля, зареєстровано громадську ініціативу щодо заборони реклами та спонсорства викопного палива.
Завантажити документ
Завантажити
Поділитись цим документом
Twitter Facebook