Шановні друзі! Пропонуємо вашій увазі випуск «Довкілля і клімат: інформаційно-аналітичний огляд екологічної та кліматичної політики і права ЄС» за вересень-жовтень 2020 року.

Європейський зелений курс надалі визначає вектори розвитку екологічної та кліматичної політики і права ЄС. Восени прийнято стратегії щодо хімічної сталості, зменшення викидів метану, реконструкції будівель. Інституції ЄС продовжували законодавчу роботу над питаннями нульового забруднення, механізму вуглецевого коригування імпорту, глобальної ролі ЄС у захисті лісів та розроблення лісової політики, перегляду спільної сільськогосподарської політик ЄС, створення Фонду справедливого переходу. Увага також була звернена на доступ до правосуддя з екологічних питань, забезпечення права на ремонт, необхідності перегляду законодавства для зупинення глобальних лісових рубок, фармацевтичного забруднення. Опубліковано звіти про стан природи в ЄС та очищення міських стічних вод.

Щорічно ЄС організовує повномасштабну екологічну подію – Європейський зелений тиждень. Цього року вона відбулася під егідою захисту та відновлення біорізноманіття. У її рамках пройшла церемонія нагородження Програми LIFE. Жовтень був наповнений й іншими урочистостями, зокрема, нагородженням найкращих зелених міст. На необхідності прийняття нової стратегії ЄС щодо екологічно чистих міст вказав у своїй резолюції Європейський Парламент.

Кліматичний цільовий план встановив ціль 2030 року – зменшення парникових викидів на 55%. Разом з тим Європейський Парламент закликав збільшити кліматичні амбіції ЄС. Європейська Комісія провела оцінку національних планів з енергетики і клімату та їх внеску у досягнення кліматичних цілей ЄС. 

Завантажити документ
Завантажити
Поділитись цим документом
Twitter Facebook