Шановні друзі! Пропонуємо вашій увазі випуск «Довкілля і клімат: інформаційно-аналітичний огляд екологічної та кліматичної політики і права ЄС» за вересень-жовтень 2021 року.
Восени 2021 року відбулася низка політичних заходів. Зокрема, Саміт Україна – Європейський Союз, у рамках якого виголошено спільну заяву лідерів, яка, серед іншого, включає екологічні та кліматичні питання. Започатковано Глобальну метанову ініціативу, укладено нові угоди щодо чистого енергетичного переходу, окреслено позицію ЄС на 26-ій Конференції Сторін Рамкової конвенції ООН про зміну клімату, започатковано нові місії ЄС, спрямовані на вирішення кліматичних та екологічних проблем. Європейська Комісія підготувала декілька позиційних документів, що визначають її вектор роботи в екологічній та кліматичній сферах (Робочу програму на 2022 рік, Звіт про стратегічний прогноз, в якому представлено десять стратегічних напрямків політичних дій ЄС), прийняла відповідні комюніке (про посилення залучення ЄС до розбудови сталої та процвітаючої Арктики, Новий європейський Баугаус), внесла законодавчі пропозиції (щодо обмеження використання найбільш шкідливих хімічних речовин, Загальної схеми преференцій ЄС, запровадження єдиної зарядки для електронних пристроїв), оновлено фінансування у рамках зелених облігацій НаступнеПоколінняЄС.
Опубліковано звіти щодо імплементації Нітратної директиви ЄС, лісових пожеж в ЄС, прогресу кліматичних та енергетичних дій ЄС. Оголошено переможців зелених нагород в ЄС і Нового європейського Баугаусу та започатковано День органічного виробництва в ЄС. Оприлюднено результати Євробарометру, згідно з якими проблеми довкілля та зміни клімату серед громадян ЄС піднялися на друге місце, зареєстровано громадську ініціативу щодо включення питань захисту довкілля в усі політики ЄС.