Ситуація протягом третього кварталу 2022 року відзначалася активними заходами із підготовки до опалювального сезону в країнах ЄС та координацією процесу з боку Європейської Комісії.

Також продовжилася діяльність із посилення кліматичної політики та захисту довкілля, зокрема в рамках законодавчих пропозицій.

Водночас, інституції ЄС та громадськість увійшли у важкі дискусії щодо специфіки подальшої політики у сферах, пов’язаних з ЄЗК, та фінансуванням на найближчий період. Зокрема, такі дискусії мали місце навколо прийняття змін до Таксономії ЄС (включення перехідних видів діяльності в сферах газу та ядерної енергетики), а також обговорення проєкту бюджету ЄС на наступний рік та підготовки позиції Ради ЄС стосовно документу.

Можна виділити кілька основних тенденцій періоду: продовження заходів зі зменшення наслідків енергетичної кризи в Європі, спричиненої російським вторгненням в Україну та економічною агресією проти країн ЄС; дискусії щодо оптимізації бюджету ЄС на наступний рік та сфер і програм, фінансування яких може бути скорочено; продовження впровадження законодавства відповідно до пакету «Готові до 55»; запровадження проєктів спільного інтересу із розвитку відновлюваних джерел енергії та диверсифікації джерел постачання енергоресурсів до ЄС; обговорення посилення кліматичних амбіцій у деяких секторах, зокрема транспорті; опублікування змін до Таксономії ЄС та дискусії навколо включення деяких проектів у сфері природного газу та ядерної енергетики.

Публікація підготовлена за фінансової допомоги Європейського Союзу  у межах проєкту «Інтеграція сталого розвитку в Україні відповідно до Європейського зеленого курсу». Проект реалізується консорціумом громадських організацій, зокрема ГО “РЕСУРСНО-АНАЛІТИЧНИЙ ЦЕНТР “СУСПІЛЬСТВО І ДОВКІЛЛЯ” , ДОБРОВІЛЬНЕ ОБ’ЄДНАННЯ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ-АСОЦІАЦІЯ “ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІ МІСТА УКРАЇНИ”, ГО “УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ ЛІДЕРСТВА”, ГО “ЖІНОЧИЙ ЕНЕРГЕТИЧНИЙ КЛУБ УКРАЇНИ”,ГО “ДЗИГА”, ГО “ПЛАТО” під загальною координацією ГО “ДІКСІ ГРУП”.

Зміст публікації є виключною відповідальністю ГО “ДІКСІ ГРУП”  і за жодних обставин зміст не може вважатися таким, що відображає позицію Європейського Союзу.

Завантажити документ
Завантажити
Поділитись цим документом
Twitter Facebook