Четвертий квартал 2022 року відзначився активною роботою із підготовки законодавчих пропозицій у сферах ЄЗК, плануванням діяльності на наступний рік, вжиттям антикризових заходів і прийняттям бюджету ЄС на 2023 рік.

Великий вплив на реформи у сферах ЄЗК має тривале російське військове вторгнення в Україну та його наслідки в усіх країнах Європи. Зокрема, цей фактор зумовлював подальше посилення втручання в роботу енергетичних ринків та збільшення фінансової допомоги компаніям у сферах, які постраждали від кризи.

У той же час ЄС посилив хід реформ у сфері довкілля, боротьби зі зміною клімату, підвищення енергетичної ефективності та розвитку відновлюваної енергетики. Більшість заходів у сферах ЄЗК в цей період стосувалися розроблення законодавчих пропозицій, які надалі будуть доопрацьовані інституціями ЄС. Серед них значне місце посідали пропозиції, що стосувалися впровадження цілей пакету «Готові до 55», – заходи у сфері боротьби зі зміною клімату, зокрема посилення зусиль у зменшенні викидів парникових газів, покращення землекористування та ведення лісового господарства, перегляд правил системи торгівлі викидами тощо.

Окрім цих пропозицій в сфері кліматичної політики, чільне місце займала і законодавча робота в рамках розвитку відновлюваної енергетики та енергоефективності, управління відходами, а також посилення стандартів охорони довкілля. У цих сферах протягом 2023 року очікуються суттєві зміни, що також підтверджується затвердженими робочими планами інституцій ЄС. Підтримання рівня фінансування ЄЗК у бюджеті ЄС на 2023 рік та уникнення скорочення видатків на окремі програми також свідчить про пріоритетність цих сфер та наявності необхідних фінансових ресурсів.

Публікація підготовлена за фінансової допомоги Європейського Союзу  у межах проєкту «Інтеграція сталого розвитку в Україні відповідно до Європейського зеленого курсу». Проект реалізується консорціумом громадських організацій, зокрема ГО “РЕСУРСНО-АНАЛІТИЧНИЙ ЦЕНТР “СУСПІЛЬСТВО І ДОВКІЛЛЯ” , ДОБРОВІЛЬНЕ ОБ’ЄДНАННЯ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ-АСОЦІАЦІЯ “ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІ МІСТА УКРАЇНИ”, ГО “УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ ЛІДЕРСТВА”, ГО “ЖІНОЧИЙ ЕНЕРГЕТИЧНИЙ КЛУБ УКРАЇНИ”,ГО “ДЗИГА”, ГО “ПЛАТО” під загальною координацією ГО “ДІКСІ ГРУП”.

Зміст публікації є виключною відповідальністю ГО “ДІКСІ ГРУП”  і за жодних обставин зміст не може вважатися таким, що відображає позицію Європейського Союзу.

Завантажити документ
Завантажити
Поділитись цим документом
Twitter Facebook