Архітектура інституційно-правового забезпечення імплементації acquis ЄС: досвід інших країн та рекомендації для України

Share this post on:

Ця аналітична записка містить результати дослідження досвіду країн Хорватії, інших балканських країн (Сербія, Албанія, Чорногорія, Македонія, Боснія і Герцеговина), а також Молдови щодо їх підготовки до адаптації acquis ЄС та на їх основі пропонує моделі інституцій- но-правового забезпечення імплементації актів права ЄС в Україні.

Документ складається з трьох основних розділів:

І. Досвід інших країн в інституційно-правовому забезпеченні імплементації актів ЄС. Розділ, серед іншого, розглядає інструменти планування, які використовували (вико- ристовують) інші країни, підходи до адаптації та імплементації, організацію процесу, створення нових інституцій.

ІІ. Досвід України, набутий в процесі імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. У розділі описаний процес планування виконання Угоди про асоціацію, інструменти планування, а також цифровізацію та моніторинг виконання євроінтеграційних зобов’я- зань.

ІІІ. Можливі підходи (моделі) до розробки Національної програми адаптації законодав- ства України до права Європейського Союзу. Розділ пропонує три моделі Національної програми адаптації та обгрунтовує “плюси” та “мінуси” вибору кожної з них.

Аналітична записка підготовлена в рамках реалізації проєкту «На шляху до членства в ЄС: адвокація екологічних і кліматичних питань», що реалізується Ресурсно-аналітичним центром «Суспільство і довкілля» за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Завантаження документу

Share this post on: