“Україна та Європейський зелений курс”: квартальний огляд №1

Share this post on:
Ситуація із реалізацією Європейського зеленого курсу (ЄЗК) протягом січня-квітня 2022 року відзначалась певними перешкодами у зв’язку з початком повномасштабної війни рф проти України та відповідною потребою переглянути наявні політики.

У зв’язку з цим можна виділити кілька основних тенденцій: – прискорення загального стратегічного курсу на декарбонізацію у перспективі до 2050 року; – посилення безпекових міркувань у функціонуванні енергетичних ринків, зокрема посилення політики диверсифікації для налагодження імпорту викопних палив неросійського походження; – інтенсифікація сприяння розвитку відновлюваних джерел енергії; – посилення регулювання та в цілому державного втручання у функціонування ринків; – ризик згортання окремих природоохоронних та кліматичних ініціатив у зв’язку з підвищеними безпековими викликами; – перерозподіл фінансування із фондів ЄС.

Публікація підготовлена за фінансової допомоги Європейського Союзу у межах проєкту «Інтеграція сталого розвитку в Україні відповідно до Європейського зеленого курсу». Проект реалізується консорціумом громадських організацій, зокрема ГО “РЕСУРСНО-АНАЛІТИЧНИЙ ЦЕНТР “СУСПІЛЬСТВО І ДОВКІЛЛЯ” , ДОБРОВІЛЬНЕ ОБ’ЄДНАННЯ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ-АСОЦІАЦІЯ “ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІ МІСТА УКРАЇНИ”, ГО “УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ ЛІДЕРСТВА”, ГО “ЖІНОЧИЙ ЕНЕРГЕТИЧНИЙ КЛУБ УКРАЇНИ”,ГО “ДЗИГА”, ГО “ПЛАТО” під загальною координацією ГО “ДІКСІ ГРУП”. Зміст публікації є виключною відповідальністю ГО “ДІКСІ ГРУП” і за жодних обставин зміст не може вважатися таким, що відображає позицію Європейського Союзу.

Завантаження документу

Share this post on: