“Україна та Європейський зелений курс”: квартальний огляд №6

Share this post on:
Другий квартал 2023 року відзначився активною діяльністю на рівні ЄС із реформування сфер, пов’язаних з ЄЗК.

Це також супроводжувалось продовженням стабілізації енергетичних ринків після кризи, що тривала від початку вторгнення рф до України. Відносна стабілізація ситуації, зокрема, відобразилася на поступовому зростанні уваги до довготермінових проєктів зеленої трансформації ЄС і запровадженні відповідних механізмів фінансування та деякому зменшенню інтенсивності антикризових заходів.

Водночас, в ЄС тривала реалізація багатьох законодавчих реформ, започаткованих у сферах енергетики, охорони довкілля та боротьби зі зміною клімату протягом минулих звітних періодів. Також протягом кварталу спостерігався і деякий прогрес у реформуванні сфер ЄЗК в Україні та посиленні співпраці з ЄС. Говорячи про позитивні тенденції, можна виділити діяльність із реформування схем підтримки ВДЕ-генерації, управління відходами, а також долучення України до нових механізмів співпраці із ЄС, зокрема Севільського процесу.

Публікація підготовлена за фінансової допомоги Європейського Союзу  у межах проєкту «Інтеграція сталого розвитку в Україні відповідно до Європейського зеленого курсу». Проект реалізується консорціумом громадських організацій, зокрема ГО “РЕСУРСНО-АНАЛІТИЧНИЙ ЦЕНТР “СУСПІЛЬСТВО І ДОВКІЛЛЯ” , ДОБРОВІЛЬНЕ ОБ’ЄДНАННЯ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ-АСОЦІАЦІЯ “ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІ МІСТА УКРАЇНИ”, ГО “УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ ЛІДЕРСТВА”, ГО “ЖІНОЧИЙ ЕНЕРГЕТИЧНИЙ КЛУБ УКРАЇНИ”,ГО “ДЗИГА”, ГО “ПЛАТО” під загальною координацією ГО “ДІКСІ ГРУП”.

Зміст публікації є виключною відповідальністю ГО “ДІКСІ ГРУП”  і за жодних обставин зміст не може вважатися таким, що відображає позицію Європейського Союзу.

Завантаження документу

Share this post on: