Реалізація місцевих планів розвитку Вінницької міської територіальної громади, таких як Зелений курс міста, неодмінно спиратиметься на кваліфіковану робочу силу. Як наслідок, місцевий ринок праці змінюватиметься. Зелений перехід сприятиме виникненню нових (зелених) робочих місць, втраті деяких старих, та головне вимагатиме нових знань та навичок від працівників.
У цьому дослідженні представлені результати:
- оцінки поточної кількості зелених робочих місць у Вінницькій міській територіальній громаді,
- опитування комунальних підприємств щодо поточного стану та перспектив їхньої діяльності, як і оцінка кадрових та освітніх потреб підприємств та їхніх перспекти,
- аналізу надавачів освітніх послуг з точки зору заповнення попиту на зелені професії.
Оцінка кількості зелених робочих місць була здійснена з використанням авторської методології. В основі методології – база даних O*NET, адаптована до професій, класифікованих за стандартом МОП, експертами ОЕСР. У свою чергу, ця методологія була адаптована до класифікації професій в Україні. Розрахунки здійснені з використанням даних щодо усіх зайнятих осіб у Вінницькій міській територіальній громаді.
Аналітичний документ підготовлено в рамках реалізації дослідницького проєкту «Зелені робочі місця у Вінниці. Стан і перспективи.», за підтримки Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні коштом Федерального бюджету Федеративної Республіки Німеччина.
Завантаження документу