Ситуація із реалізацією Європейського зеленого курсу (ЄЗК) протягом травня-червня 2022 року відзначалась адаптацією політик ЄС до поточних викликів, пов’язаних із війною рф проти України.
Зокрема, це полягало у фіналізації стратегічних пріоритетів, запровадження нових заходів енергобезпеки, посилення фінансової допомоги компаніям, які постраждали від наслідків агресії рф та пов’язаним з цим підвищення цін на енергоносії, у т.ч. компаніям з енергоємними видами виробничої діяльності через податкові пільги та відкриття кредитних ліній для покриття витрат на енергоносії. Також допомога надається побутовим споживачам через прямі субсидії або регулювання цін. При цьому, однозначно зберігалось слідування попереднім амбітним цілям ЄС у сфері реалізації ЄЗК та продовження системної законодавчої роботи.
У зв’язку з цим можна виділити кілька основних тенденцій: доопрацювання стратегічного підходу з диверсифікації постачання енергетичних ресурсів та зниження імпортозалежності ЄС з огляду на агресію з боку рф; прийняття окремих актів законодавства ЄС з підвищення безпеки функціонування енергетичних ринків; продовження розроблення законодавства з питань
охорони довкілля та боротьби зі зміною клімату; розроблення нових моделей фінансування заходів в контексті ЄЗК та плану REPowerEU.
Публікація підготовлена за фінансової допомоги Європейського Союзу у межах проєкту «Інтеграція сталого розвитку в Україні відповідно до Європейського зеленого курсу». Проект реалізується консорціумом громадських організацій, зокрема ГО “РЕСУРСНО-АНАЛІТИЧНИЙ ЦЕНТР “СУСПІЛЬСТВО І ДОВКІЛЛЯ” , ДОБРОВІЛЬНЕ ОБ’ЄДНАННЯ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ-АСОЦІАЦІЯ “ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІ МІСТА УКРАЇНИ”, ГО “УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ ЛІДЕРСТВА”, ГО “ЖІНОЧИЙ ЕНЕРГЕТИЧНИЙ КЛУБ УКРАЇНИ”,ГО “ДЗИГА”, ГО “ПЛАТО” під загальною координацією ГО “ДІКСІ ГРУП”.
Зміст публікації є виключною відповідальністю ГО “ДІКСІ ГРУП” і за жодних обставин зміст не може вважатися таким, що відображає позицію Європейського Союзу.
Завантаження документу