Європейський зелений курс: вплив на політику та законодавство України у сферах енергетики, клімату та довкілля

Share this post on:

Аналітична записка розглядає питання впливу Європейського зеленого курсу на Україну. Особлива увага приділяється сферам довкілля, клімату та енергетики.

Переговорний процес щодо вступу України до Європейського Союзу вимагає серйозної роботи з реформування усіх секторів та включає імплементацію усього масиву acquis ЄС, включно з політиками у сферах енергетики, довкілля, зміни клімату. Прагнення України стати частиною амбітної програми ЄС із досягнення кліматичної нейтральності та декарбонізації, а також конкретні кроки у цьому напрямку починаються з кінця 2019 року, коли Європейська Комісія проголосила Європейський зелений курс (ЄЗК). Здобутий досвід України у реалізації «зелених» політик ЄС допоможе краще виконати свої зобов’язання для набуття членства в ЄС у сферах, що тісно пов’язані з імплементацією ЄЗК.

У цій аналітичній записці експерти спробували проаналізувати, які основні досягнення ЄС у реалізації ЄЗК, як ЄЗК вплинув на Україну, зокрема у сферах енергетики, зміни клімату, охорони довкілля та циркулярної економіки. Мета дослідження – зробити висновки щодо того, які основні уроки Україна має винести в контексті існуючих викликів та загроз, включно з повоєнним відновленням і розвитком.

Публікація підготовлена за фінансової допомоги Європейського Союзу у межах проєкту «Інтеграція сталого розвитку в Україні відповідно до Європейського зеленого курсу» та Центру Ліберальної Сучасності (Zentrum Liberale Moderne) у рамках проєкту «Україна в Європі – німецько-український парламентський діалог, посилення компетенції по Україні в Німеччині та просування європейської інтеграції України».

Завантаження документу

Share this post on: